Zorgorganisaties in Almere werken aan veilige digitale uitwisseling van zorginformatie

Krijg je zorg van meerdere zorgverleners? Bijvoorbeeld van je huisarts, een specialist in het ziekenhuis en een wijkverpleegkundige, fysiotherapeut of ergotherapeut? Dan wil je dat zij goed van elkaar weten wat er speelt.
Toch gebeurt het nu nog vaak dat je opnieuw moet uitleggen wat er aan de hand is. Of dat zorgverleners niet precies weten welke afspraken er al zijn gemaakt. Klinkt dit herkenbaar? 

Minder vaak je verhaal opnieuw vertellen

Daarom werken zorgorganisaties in Almere aan veilige digitale uitwisseling van zorginformatie. Zo kunnen zorgverleners, wanneer dat nodig is, belangrijke informatie met elkaar delen.
Voor jou betekent dit dat alle betrokken zorgverleners sneller de juiste informatie kunnen vinden. Daardoor kunnen zij beter samenwerken en kan de zorg beter aansluiten bij wat voor jou belangrijk is.
Door informatie beter te delen, hoeven zorgverleners minder tijd te besteden aan zoeken of opnieuw informatie verzamelen. En voor jou betekent het minder herhalen en minder onnodige frustratie. 

Jij houdt altijd de regie over je gegevens

Het delen van informatie gebeurt altijd zorgvuldig. Een zorgverlener kan jouw gegevens alleen bekijken als:

  • jij daar toestemming voor hebt gegeven
  • de zorgverlener betrokken is bij jouw behandeling
  • de informatie nodig is voor jouw zorg

 Stap voor stap betere zorg

Met deze manier van samenwerken zetten zorgorganisaties in Almere een belangrijke stap. Het delen van gegevens tussen zorgverleners is een voorwaarde om beter met elkaar samen te kunnen werken. In eerste instantie wordt met deze samenwerking gestart rondom mensen in hun laatste levensfase. Daarna breiden we dit verder uit naar andere patiëntengroepen. Zo kunnen steeds meer inwoners profiteren van betere samenwerking en betere informatie-uitwisseling tussen zorgverleners.
Samen bouwen we binnen Positief Gezond Almere aan zorg die beter op elkaar aansluit en past bij wat jij nodig hebt. 

“Met deze veilige, digitale samenwerking weten alle zorgverleners wat jij als mens in je laatste levensfase wilt en wat je juist niet wilt,” – Jeske van Hoek, huisarts en kaderarts Palliatieve Zorg

Positief Gezond Almere